רפרטואר תיאטרון השחר - רב תרבותי

השחר - תיאטרון רב תרבותי | הבנות של אבא פוסטר

הבנות של אבא

סיפורו המשפחתי של אליהו סייג ובנותיו פותח צוהר לעולמה של יהדות עיראק בשנים שקדמו לעלייתם לארץ. בעיצומו של חג השבועות תש”א (1941), על רקע עליית הנאציזם באירופה, פורץ פוגרום אכזרי ביהודי עיראק שנמשך שלושה ימים ומאז נקרא “הפרהוד” (ביזה/ שוד/ פוגרום). אליהו, כמו חלק גדול מהקהילה היהודית, מגיע להבנה כי זמנה של משפחתו בעיראק תם. 

50 שנה לאחר מכן, בימי מלחמת המפרץ, צוואתו של אליהו מהווה סלע מחלוקת בין בנותיו ומאלצת אותן לצאת למסע מצמרר אל עברן. סודות נחשפים לעיני נכדתו של אליהו ומביאים אותה להבנה עד כמה עברה של משפחתה רודף אותה עד היום. 

השחר - תיאטרון רב תרבותי | צבע המים פוסטר

צבע המים

סיפורם של התימנים מכנרת מתחיל ב- 1912 עם הגיעם לגליל.
בשנה זו התיישבו 16 משפחות והמנהיג שלהם הרב דוד בן ישראל בחוות כנרת.
כעבור 18 שנים, באוגוסט 1930 גורשו כל התימנים מכנרת על ידי קבוצת כנרת והמוסדות המיישבים, והועברו למושב העובדים שליד רחובות, מרמורק.

המחזה “צבע המים” מבוסס על המאבק שניהלו תימני כנרת עם חברי קבוצת כנרת ועם המוסדות המיישבים כדי להישאר בכנרת.

חמש דקות ארוכות

חמש דקות ארוכות פותח צוהר אל סיפורם הלא נודע של 300 גברים יהודי מצרים שנעצרו בבוקר ה-5 ליוני 1967, נאמר להם נלקחים לחמש דקות אך מעצרם נמשך 3 שנים. 

בתא אחד צפוף ומצחין מוצאים עצמם 4 גברים יהודים שלעולם לא היו נפגשים בנסיבות אחרות, הארבעה נאלצים לבחור בין נאמנותם למולדתם ובין נאמנותם לעמם.

הנסיכה מאלכסנדריה

קומדיה חברתית שנונה מאת המחזאי היהודי  מצרי יעקב ג׳יימס .

ברגע שרגלה הענוגה של אמא מרים דורכת בביתה באלכסנדריה כל הצרות נופלות על ראשה רק עכשיו בילתה ״הנסיכה האם״ בפריז בין עשירים וסירי בשר וכעת היא מגלה שבתה בכורתה רוצה להתחתן עם הצייר ?! לא במחזה שלה ! “הנסיכה מאלכסנדריה” הינו מחזה קומי סאטירי המתבונן בהומור ובביקורת על מעמד המתעשרים החדשים במצרים, על המאבק בין “מצרים ששייכת למצרים” לבין הקולוניאליזם המערבי ועל הקונפליקט הנצחי  שבין כוחו של המעמד לבין עוצמתה של אהבה. 

גלילה לראש העמוד
אשמח לשוחח
אפשר לעזור לך?
שלום, נעים מאוד.
איך אפשר לעזור לך?
דילוג לתוכן