הנסיכה מאלכסנדריה

תקציר המחזה

מאת: יעקב ג’יימס סנוע 
תרגום: מטיאו מתתיה
דרמטורגיה ופיתוח: הדר גלרון 

קומדיה חברתית שנונה מאת המחזאי היהודי  מצרי יעקב ג׳יימס .

ברגע שרגלה הענוגה של אמא מרים דורכת בביתה באלכסנדריה כל הצרות נופלות על ראשה רק עכשיו בילתה ״הנסיכה האם״ בפריז בין עשירים וסירי בשר וכעת היא מגלה שבתה בכורתה רוצה להתחתן עם הצייר ?! לא במחזה שלה ! “הנסיכה מאלכסנדריה” הינו מחזה קומי סאטירי המתבונן בהומור ובביקורת על מעמד המתעשרים החדשים במצרים, על המאבק בין “מצרים ששייכת למצרים” לבין הקולוניאליזם המערבי ועל הקונפליקט הנצחי  שבין כוחו של המעמד לבין עוצמתה של אהבה. 

על המחזאי:

העיתונאי והמחזאי יעקב ג’יימס סנוע (1839-1912)  שידוע כמייסד התיאטרון המצרי קיבל את הכינוי “מולייר מצרים” בעקבות שלל מחזותיו שהושפעו מדמויות ועלילות הקומדיה דל ארטא.
סנוע היה  מחזאי מצליח שכתב למעלה מ – 30 מחזות . הוא כתב ביותר מ – 7 שפות וחגג ביצירותיו את הרב תרבותיות הנובעת מהחיים בעיר נמל. 

סנוע , היה מחלוצי עולם העיתונות המצרי ומייסד כתב העת הסאטירי בעל הכותרת הסרקסטית “אל נאטארה” ( בעל המשקפיים.) בעולם שבו כתב העת היה פלטפורמת התקשורת העיקרית, סנוע היה בהחלט אמון על עיצוב התודעה של בני דורו וברוחו החתרנית דאג לבקר לא מעט את השלטון והיה הראשון שהעז לפרסם קריקטורות עם אמירה חברתית נוקבת. 

דווקא הרוח המהפכנית של בעל המשקפיים בהחלט הכרחית לאטמוספירה התיאטרונית הישראלית שמבקשת להזמין לחיקה קולות נוספים והכרחיים ליצירת  תיאטרון ישראלי  שלם המחובר לשורשיו העמוקים  ביותר. 

בהמשך לעשייה  החברתית שחרט על דגלו , מבקש תיאטרון השחר רב תרבותי  להוציא לאור את המחזה “הנסיכה מאלכסנדריה” וכך לתת במה ישראלית  למחזאי ואיש תיאטרון פורץ דרך, שבפועלו, בשפתו ובעשייתו האמנותית מהווה גשר אמיתי בין תרבויות. 

להזמנות חייגו 050-6398300 / 03-6420955

או מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי:

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן